تقویم

۳۱ شهریور ۱۳۹۹
S M T W T S
             
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

ورود اعضا

 نرم افزار کتابخانه  آذرسا

دانشجویان گرامی جهت جستجو، تمدید و رزرو منابع وارد پرتال کتابخانه به آدرس www.Library.kub.ac.ir  شوید .

سپس در قسمت بالای سمت چپ صفحه بر روی فلش کنار کلمه "ورود " کلیک کرده و گزینه "ورود کاربر" را انتخاب نمائید .

توجه: جهت ورود به نرم افزار کتابخانه آذرسا و استفاده از آن باید از نام کاربری ( کد ملی ) و کلمه عبور ( کد ملی ) اختصاصی خود استفاده نمائید .


جهت دریافت فایل راهنمای جستجو در نرم افزار اینجا را کلیک کنید.

اخبار

کتابخانه

پایگاههای اطلاعاتی مفید

 

 پرتال جامع علوم انسانی :  وابسته به پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. این پرتال دارای بیش از ۳۰۰ هزار داده علمی است و امکان دسترسی به ۲۲۵ هزار داده تمام متن و  حدود ۱۱۰ هزار مقاله  تمام متن را در اختیار شما قرار می‌دهد. این پرتال با بیش از ۱۰۰۰ نشریه علمی همکاری دارد

 پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهیSID: وابسته به جهاد دانشگاهی محبوب ترین پایگاه علمی در ایران است چرا که امکان دسترسی به هزاران مقاله را به صورت رایگان فراهم کرده است.

علم نت: یک جویشگر فارسی است  که با رویکردی شبیه به گوگل اسکالر و با تمرکز بر اسناد علمی فارسی طراحی شده است. این جویشگر سایتهای نمایه کننده اسناد علمی مانند مگیران، نورمگز، SID.ir، ensani.ir، سیویلیکا، ایرانداک و همچنین سایتهای اصلی نشریات علمی پژوهشی را ایندکس کرده و در قالب یک جویشگر تخصصی و یکپارچه در اختیار پژوهشگران قرار میدهد

گوگل اسکالر:   یکی از مهمترین پایگاههای اطلاعاتی برای بازیابی مقالات علمی در محیط وب که شبکه استنادی میان دهها هزار مقاله علمی را  مهیا ساخته است و در رشته‌های علوم و علوم اجتماعی اهمیت بسزایی داردجهت آشنایی با مزایا و ابزارهای گوگل اسکالر کلیک کنید.

ایرانداک  : از طریق این سایت  می‌توان به مجموعه ای از پایگاههای اطلاعاتی علمی در ایران شامل  پایان نامه ها، مقالات مجلات، سمینارها و طرح‌های تحقیقاتی دست یافت. این پایگاه برای پیشینه پژوهشی منابع فارسی توصیه می‌شود

 گوگل بوکس : این پایگاه اطلاعات حدود 100 هزار  کتاب را در بر دارد  که بسیاری از آنها به صورت تمام متن نیز قابل دسترس هستند. این محصول گوگل انقلابی در دسترسی به کتابهای پیوسته است

ابرفرهنگ اینترنتی :امکان جستجو در بیش از هزار  فرهنگ لغات عمومی نظیر آکسفورد و کمبریج و نیز فرهنگ های تخصصی در کلیه علوم را می‌دهد.  از طریق این پایگاه می توان معنی لغات انگلیسی در  بیش از هزار فرهنگ تخصصی از آشپزی تا کشاورزی گرفته تا علوم کامپیوتر و مخابرات دسترسی پیدا کرد.

آرشیو مجلات با متن کامل (لاتین): دسترسی به متن کامل مقالات لاتین و رایگان می باشدو بیش از سه هزار کتاب، مجله و...پشتیبانی می ‌کند. اولین بار در سال 1995 توسط کتابخانه های دانشگاه استنفورد تاسیس شد.

دسترسی آزاد، علوم زیست و پزشکی ( بیش از 100مجله) (لاتین):این پایگاه در راستای دسترسی آزاد به منابع ایجاد شده و بیش از 300 مجله ار پشتیبانی می‌کند و بیشتر در زمینه زیست شناسی ژنوم و ژنوم پزشکی، و مجلات علمی مانند مجله هماتولوژی و آنکولوژی و ...است.

مجله آنلاین شیمی(لاتین(: دسترسی به تعداد زیادی از مقالات مجلات شیمی را  فراهم ساخته است.

 E-print در زمینه های علمی و فنی (لاتین( :شامل مقالات مجلات،کنفرانسها،کارگاههای آموزشی و...است.

 

 

لازم به‌ذکر است جهت جستجو و دریافت مقاله در برخی از این پایگاهها ابتدا باید در سایت ثبت نام کرد.